Program

OKTÓBER 6., PÉNTEK

A szakmai program helyszíne a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kara (Teodor Mihali utca 58-60 szám)

Aula, első emelet

15:00 – Regisztráció, kávézás (földszint)

16:00 – Megnyitó

16:30 – 17:30 PLENÁRIS ELŐADÁSOK, ELSŐ ÜLÉS

Moderál : Csatlós Pál, RMKT elnök

  • 16:30 – 17:00 dr. Konrad Kaschek (Robert Bosch Kft): „The Upcoming 4th Industrial Revolution Created by the Impact of Connected Industry and The Application of Artificial Intelligence”
  • 17:00 – 17:30 dr. Czakó Erzsébet (Budapest Corvinus Egyetem): „Megtorpanás vagy pálfordulás? – a globalizáció visszahatása és a 4. ipari forradalom”

17:30 – Kávészünet

18:00 – 19:00 PLENÁRIS ELŐADÁSOK, MÁSODIK ÜLÉS

  • 18:00 – 18:30 dr. Szász Levente (BBTE): „A globális ellátási láncok trendjei a negyedik ipari forradalom korában”
  • 18:30 – 19:00 Pleschinger Gyula (Magyar Nemzeti Bank): „Digitális átállás a pénzforgalomban – a sikeres alkalmazkodás öt pontja”

19:00 – 19:05 Az 5. székelyföldi IT&C és innovációs konferencia bemutatása, Rácz Attila, IT+ Klaszter

19:05 – 19:10 A Közgazdász Fórum Fiatal Szerző díjának az átadása

19:10 – 19:45 Wesselényi Miklós Díj átadása –  Helyszín: Aula

20:00 – 22:30 – Vacsora.  Helyszín: Univers T szálloda étterme, Alexandru Vaida Voevod utca 53-55 szám

OKTÓBER 7., SZOMBAT

8:00 – Regisztráció és reggeli kávé

9:00 – SZEKCIÓELŐADÁSOK, első kör

329-es  terem, harmadik emelet

9:00 – 11: 00 IPARI FORRADALOM 4.0 – INFORMATIZÁLÁS A MINDENNAPOKBAN SZEKCIÓ

Szekcióvezető: Brem Walter (Codespring)

  • Székely Barnabás (L Tender-Consulting, IAPP): „Általános Adatvédelmi Rendelet (GDPR) kihívásai és a KKV-k mindennapjaira gyakorolt hatása”
  • Hargitay Tamás (LGT PROIECT): „3:1 A sikeres rendszerbevezetések formulája”
  • Gorotyák Igor (AgroVIR Kft.): “Farming 4.0 – Az információ hasznosítása”
009-es terem, földszint

9:00 – 11:00  HATÉKONYSÁG OLCSÓBBAN – LEAN MANAGEMENT SZEKCIÓ

Szekcióvezető: Simpf Norbert-Pál (InternetAs)

  • Bereczki Csaba (Lean Enterprise Institute): „Lean – a 21.század menedzsment stratégiája”
  • Vuk Annamária és Vuk Tibor (MOL Nyrt.): „Lean átalakulás – lean teljesítmény menedzsment”
026-os terem, földszint

9:00 – 11:00  DIGITALIZÁCIÓ ÉS AUTOMATIZÁLÁS: MARKETING A NEGYEDIK IPARI FORRADALOM UTÁN SZEKCIÓ

Szekcióvezető: dr. Seer László (BBTE)

  • dr. Csepeti Ádám (Corvinus Egyetem): „Az Internet of Things (IoT) főbb marketingstratégiai implikációi”
  • Kelemen Attila (OTP Bank): „Sebesen előre, azaz vissza a gyökerekhez”
  • Vityi Péter (IVSZ): „Digitalizáció az iparban – Ipar 4.0”

11:00 – Kávészünet

11:20 – SZEKCIÓELŐADÁSOK, második kör

329-es terem, harmadik emelet

11:20 – 13:20  HÁZON BELÜL, AJTÓN KÍVÜL – A KISZERVEZÉS VÁLLALATI KÉRDÉSEI SZEKCIÓ

Szekcióvezető: drd. Rácz Béla-Gergely (BBTE)

  • Karádi Katalin (Msg Systems): „Brätzel és kolozsvári káposzta, tandori kemencében”
  • Temesváry Zsolt (E.On Business Services): „Mitől lehet sikeres vagy éppen sikertelen az „offshoring” ?”
  • Egei Attila (Ecomatrix): „Ecomatrix kft.- Outsourcing a gyakorlatban”
009-es terem, földszint

11:20 – 13:20  FINTECH – ZAJLÓ FORRADALOM A PÉNZ VILÁGÁBAN SZEKCIÓ

Szekciócezető: Szőcs Endre (Negotio)

  • Mudri György (Wyze): „Automatizált fintech megoldások, avagy hogyan spóroljunk nem kevés időt (és pénzt)”
  • Suppan Márton (Peak Financial Services): „Az Újgenerációs Digitális Bank születése”
  • Gacsádi Tamás (Bank Gutmann AG): „To bank or not to bank . . . ez itt a kérdés?”
026-os terem, földszint

11:20 – 13:20  MESTERSÉGES INTELLIGENCIA ÉS/VERSUS ÉLŐ MUNKAERŐ SZEKCIÓ

Szekcióvezető: Péter Csilla (SKR ROMANIA)

  • Benkő Ilona (Codespring): „A kompetens robot: ellenfél vagy munkatárs”
  • Todor-Soó Katalin (SHL Hungary): „Generációs vizeken ne kalózkodj!”
  • Czira Márton (Ready Garment Technology): „Amikor egy robot a munkatársad”

13:20 – Ebéd. Helyszín: a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság – és Gazdálkodástudományi Kara (Teodor Mihali utca 58-60 szám), első emelet.

Aula, első emelet

15:00 – 15:30 Szekcióelőadások beszámolói

15:30 – 17:00 PLENÁRIS ELŐADÁSOK, HARMADIK ÜLÉS

Moderál : Csatlós Pál, RMKT elnök

  • 15:30 – 16:00 Szilágyi Péter (Ethereum): „Anno 2009: egy új világ teremtése”
  • 16:00 – 16:30 Marius Flore (E-delivery Channels, BT): „Provocari digitale in banking”

17:00 – 17:30 A konferencia zárása

19:30 – 24:00 Díszvacsora. Helyszín: Opera Plaza szálloda étterme, Traian Moşoiu utca 10-12 szám

  • 20:00 – Pohárköszöntők

24:00 – After-party. Helyszín: Rhédey Café and bistro, Főtér, 9. szám.

Vasárnapi „korzózás”

Városnéző túrára várunk a Korzó Egyesület jóvoltából. Meglátogatjuk Kolozsvár gazdasági  szempontból fontos épületeit, megismerjük a helyi kereskedelemtörténetét, a város régi és új arcát.

A túra vasárnap délelőtt kezdődik 11 órakor, a séta 2 órát tart.

Érdeklődni és jelentkezni lehet szombat délig a Regisztrációs standnál.

„ Vonódj be TE is! „

A konferencia teljes programja és minden újdonság a FestivApp applikáción követhető.

Android                                                                         iOS

                                                 

KÉRDEZZ!

Az internetes keresőben menj rá a : www.menti.com oldalra (nem szükséges letölteni az applikációt), majd üsd be az adott előadás címe mellett megjelenő azonosító kódot, valamint ezt követően írd be a kérdésedet.

KÜLDJ VISSZAJELZÉST! 

Az előadások kiértékelő űrlapját a következő linken érheted el:

http://bit.do/vgy2017

 

Dátum Előadás címe Kód
06.10 Plenáris, első ülés 49 38 71
06.10 Plenáris, második ülés 68 56 20
07.10 „Informatizálás a

mindennapokban” sz.

55 31 30
07.10 „Lean management” sz. 37 11 47
07.10 „Digitalizáció és

automatizálás..” sz.

82 51 26
07.10 „Házon belül ajtón kívül..” 54 57 20
07.10 „Fintech – zajló forradalom

a pénz világában” sz.

11 52 51
07.10 „Mesterséges intelligencia és/vs.

elő munkaerő” sz.

19 36 22
07.10 Plenáris, harmadik ülés 25 20 13

HASZNOS INFORMACIÓK

Előadások helyszíne

Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar

Cím: Teodor Mihali utca 58-60 szám, Kolozsvár

Szállás és pénteki vacsora

Univers T hotel

Cím: Alexandru Vaida Voevod utca 53-55 szám, Kolozsvár

Tel. 004-0264-414161

Szállás

Onix szálloda

Cím: Septimiu Albini utca 12. szám

Tel. 004- 0264-414076

Díszvacsora

Opera Plaza szálloda

Cím: Traian Moşoiu utca 10-12 szám, Kolozsvár

Tel. 004- 0364 403 600

After Party

Rhédey Café

Cím: Főtér, 9. szám (saroképület), Kolozsvár

rhedeycafe.ro

Tel. 0364-156 905

Hívható Taxi társaságok

  • Taxi Clima & Confort – 0264/943
  • Napoca Taxi – 0264/953
  • Diesel Taxi   – 0264/946

Szervezők elérhetősége

  • Likker Zsuzsi   – 0728096613
  • Demeter Kármen – 0741044774

*A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát.

program_VGY